رسوای دل

درمان دردهای استخوانی در طب سنتی
نویسنده : علی - ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٠ آبان ،۱۳٩٢
 

حسن ضیائی

 

افرادی که دچار عارضه های استخوان هستند مثل دیسک گردن و دیسک کمر که عوارض داخلی ندارند آیا اینگونه موارد را می توان با داروهای گیاهی بهبود بخشند؟

یک سری موارد باید قبل از بیماری و قبل از بیماری رعایت شود:

1- بار سنگین روی سرشان بلند نکنند

2- روی شانه هایشان بار برندارند مثلاً افرادی که اسباب کشی دارند یا بنایی دارند.

3- در یک حالت سر و گردنشان را زیاد نگه ندارند زیرا دردهای مهرهای گردنی به وجود می آورد. مثلاً رانندگی ممتد نداشته باشند ( 6 الی 7 ساعت پشت فرمان ) زیرا عصب ها ملتهب می شود ستون فقرات پشتی، دردهای گردنی، قوص کمر، مفصل ران، مفصل زانو و مفصل مچ پا مبتال می شود. مثل مطالعه پشت سر هم، خیاطی منجق دوزی طلا کاری طلا کوب.

 

درمان:

- 10 مرتبه سرشان را رو به پایین و 10 مرتبه رو به بالا، 10 بار به چپ و 10 بار به راست به صورت ملایم دردهای شبه دیسک مفصلی با همین نرمش ملایم خوب می شوند. روزی یک بار این 4 تا 10 بار را تکرار کند.

- با روغن سیاه دان خالص که در روغن زیتون جوشیده گردنشان را به طرف بال ماساژ بدهند.

- اگر دچار خوردگی نوک استخوان ها بود و توأم با التهاب بود با همین روغن سیاه دانه موضع درد را ماساژ بدهند.

- با روغن زماد 20 دقیقه قبل از حمام محل درد را ماساژ بدهند. از چسب های شیمایی قوی تر است.

- برای ساییدگی های مهره ای که به کمک سی تی اسکن و تشخیص متخصص مفاصل یا دیسک و سیاتکی مشخص شد به جای قرص های کلسیم دی یا کلسیم غضروف آمریکایی می توانند:

1- سه شیره یعنی شیرۀ انگور، خرما و توت را روی یک قاشق پلو خوری بخورند.

2- شیر عسل بخورند روزی یک قاشق پلو خوری

3- شیر خرما

اینها بسیار مفید و عالی هستند. این 3 روش برای کسانی که پوکی استخوان با استروپروز و یا مصرف پودر سنجد و شیر که بسیار عالی است و به مریضها خوب جواب داده و راضی هستند کسانی که نرمی استخوان یا راشیتیسم دارند و وزن بدنشان را ساق پا تحمل نمی کند و ساق پایشان پرانتزی شده باید روغن سیاه دانه یا روغن زیتون یا کنجد در نور آفتاب ماساژ می دهیم و باید در خوراکشان پودر سنجد و شیر، شیر خرما، شیر عسل و مصرف 3 شیره گنجانده شود.